Wyposazenie sklepow slask

Aby założyć sklep mięsny i mięsno-wędliniarski należy go najpierw odpowiednio wyposażyć. Jakie urządzenia, meble oraz dodatki są obowiązujące w markecie z wynikami mięsnymi?

Przede wszystkim powinien zakupić chłodnie, zamrażalniki i lodówki, w których magazynuje się i wydaje produkty mięsne do sprzedaży. Jest wiele rodzajów chłodni, które sprawdzą się w biznesie: lady, regały, szafy i witryny chłodnicze. Ponadto jest z urządzeniami mrożącymi, w których kryje się mięso – wśród nich szacuje się witryny, zamrażarki, wyspy lub też szafy mroźnicze. Świetnym programem, szczególnie w niższych placówkach, jest kup lodówko-zamrażarek, pełniących funkcję magazynu na ponadprogramową partię towaru.

Dodatkowy towar warto chronić nie wyłącznie w magazynie, lecz też w podręcznej komorze przechowalniczej na sali sprzedaży. Gromadzi się ją pod wystawą, dzięki czemu dobrze można uzupełniać materiał na półkach ekspozycyjnych. Wskazana jest ponad lada ekspediencka, na jakiej kroi się i pakuje towar. W szerszych sklepach mięsno-wędliniarskich dodatkowo niezbędne jest bycie pomieszczenia chłodniczego ze określoną, odpowiednio niską temperaturą, służącego do składowania towaru.

Pozostały sprzęt obowiązujący w sklepie mięsnym to siła, ostre noże, kloc masarski i tasak oraz krajalnica. Waga powinna pamiętać dostatecznie silny i ważny wyświetlacz, tak aby zarówno sprzedawca, jak i klient mogli widzieć wynik ważenia. Natomiast kloc masarski z tasakiem potrzebny jest do porcjowania mięsa z kością. Także jest z nożami do cięcia mięsa, jeszcze nie warto na nich żałować. Z zmian dobra krajalnica powinna stanowić regulację grubości plastra. Idealnie, jeśli noże do krajalnic zrobione są z chromowanej stali węglowej lub byliśmy nierdzewnej. Takie noże do krajalnic posłużą wiele lat.

Ponadto niezbędne jest wyposażenie się w wilka do mięsa, dostarczającego do prowadzenia mięsa na życzenie klienta. Aczkolwiek nie stanowi wówczas poważny element wyposażenia sklepu. Prócz wymienionych potrzebna istnieje zarówno kasa fiskalna, środki dezynfekujące, myjące i owadobójcze, pojemniki do przechowywania towaru i dodatkowe meble sklepowe. Wskazane jest ponad zainstalowanie klimatyzacji, która pożądana jest w życiu odpowiedniej temperatury w klasie sprzedaży – szczególnie latem. Duże istnieje zarówno oświetlenie, jakie potrafi znacząco poprawić wyniki sprzedaży. Specjalne oświetlenie podkreśla naturalny kolor mięs i wędlin otrzymujących się na wystawie.