Starania o dziecko po ciazy pozamacicznej

W momencie, kiedy staramy się z swym partnerem o dziecko, każdy dzień jest niemożliwym polowaniem na dobrą nowinę. Najchętniej od razu po stosunku poszłyśmy do apteki po test ciążowy i wypełniły go, by jak łatwo powiadomić rodzinę i znajomych o rychłym zwiększeniu się rodziny. A często zdarza się, że mimo dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, że nie jesteśmy w ciąży. Nie zakładajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede każdym, należy zrozumieć, na dowolne zasadzie działają testy ciążowe dostępne w aptece. Ich działanie jest bowiem bardzo praktyczne. Liczy na znalezieniu hormony HCG (wykonywanego w sukcesie zajścia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są bardzo praktyczne w eksploatacji a jednocześnie bardzo przyjazne, dlatego należy je wykorzystywać zgodnie w zaleceniami na dołączonej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może wynikać z niewielu czynników:

przeterminowanie – tak jedno jak jakichś innych produktów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych dodatkowo nie należy stosować po upływie czasu ważności. To bo jego wielkości potrafią być zaburzone, a zysk będzie niewiarygodny, zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – nacisk na zysk testu ciążowego nie ale jego ważne przygotowanie i odczekany okres z czasu ewentualnego zapłodnienia. Znaczące są i choroby kobiety, używane przez nią leki i wiek. Tak więc, osoby z chorobą nerek, przekwitające i używające leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w postaci powinny raczej zgłosić się do specjalistę, gdyż w ich sukcesie test może dochodzić ciążę, do jakiej właśnie szczerze nie doszło, mikroporonienie – czasem zdarza się, że test ciążowy wykrył ciążę, tylko kilka dni później, po ponownym jego dokonaniu, wyszedł ujemny. Potrafi więc oznaczać, że dołączyło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do specjalisty, ponieważ zapewne istniejesz w ciąży pozamacicznej, pośpiech – to najczęstsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich testom będzie silna znaleźć ciążę teraz w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uzmysłowić sobie pewny ważny składnik: HCG jest najwcześniej wykrywalne w krwi, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, by dysponować istotniejszą swoboda.

Obecnie testy ciążowe są tak zrobione, że wykrywają w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy myśleć o tym, iż w żadnym przypadku nie są nieomylne i dla większej swobodzie należy udać się do specjalistę i zrobić dodatkowe badania. Jednakże w razie pomyłek, najczęściej sprowadza się, iż test wykrył ciążę jakiej nie ma, nie natomiast na odwrót. Dlatego kobiety, które nie chcą zajść w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.