Psychika psa

W warunkach zapylenia powietrza substancjami stwarzającymi zagrożenie wybuchem konieczne jest wykorzystywanie urządzeń z certyfikatem ATEX i budów zaprojektowanych i sprawionych razem z dyrektywą ATEX ważną w końcach UE.

W pracy, w warunkach zapylenia proszkami farb, miałem węglowym lub pyłami o pochodzeniu organicznym (np. drewno) przydatne jest przede każdym zapewnienie odpowiedniego odpylenia. Skuteczne odpylanie ATEX (atex dust extraction) z powodzeniem niweluje większość zagrożeń, jednak aby wykonywało w całości sprawnie, potrzebne jest zawarcie odpowiednio wykończonych i możliwie dobrych rozwiązań technologicznych, technicznych i proceduralnych. Jakie więc rozwiązania?

SpartanolZobacz naszą stronę www

Odpylanie ATEX w praktyce W pracy odpylanie ATEX (dobre z europejskimi dyrektywami) kieruje się do: - stosowania odciągów miejscowych, które należy usytuować w otoczeniu źródeł emitujących zanieczyszczenia grożące wybuchem, odciągami są ramiona samonośne, okapy przemysłowe czy specjalne ssawy, - regularnego odkurzania powierzchni, na których przygotowują się skupiska pyłu (na dowód wokół obrabiarek), do ostatniego obowiązku należy użyć odkurzaczy przemysłowych, - dobrego uziemienia pracujących narzędzi oraz indywidualnej instalacji odpylającej, bo ona dodatkowo może pracować ładunki elektrostatyczne – uziemienie zapobiega temu zdarzeniu, - właściwego skonstruowania kanałów odprowadzających pyły i bezpieczeństwa ich przed erozją, - stosowania wentylatorów, filtrów i narzędzi odpylających zaprojektowanych zgodnie z informacją ATEX oraz będących stosowne certyfikaty. Dla możliwie najpełniejszego zabezpieczenia się przed wybuchem instalacje odpylania ATEX warto doposażać w porządki gaszenia (skier i / lub pożaru) w samych instalacji.